Прејди на содржината

Предлошка:Инфокутија Библиографска база

Од Википедија — слободната енциклопедија
Инфокутија Библиографска база
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

{{Инфокутија Библиографска база}} служи за приказ на поединости за библиографски бази на податоци и слични изданија во десниот дел на статијата. Може и да се напластува со други инфокутии.

Употреба[уреди извор]

Инфокутија Библиографска база
{{Инфокутија Библиографска база
| title    = 
| image    = 
| caption   = 
| producer  = 
| country   = 
| history   = 
| languages  = 
| providers  = 
| cost    = 
| disciplines = 
| depth    = 
| formats   = 
| temporal  = 
| geospatial = 
| number   = 
| updates   = 
| p_title   = 
| p_dates   = 
| ISSN    = 
| web     = 
| titles   = 
}}

Поврзано[уреди извор]