Прејди на содржината

Предлошка:Инфокутија Астронаут

Од Википедија — слободната енциклопедија
Инфокутија Астронаут
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба

[уреди извор]

За употребата на предлошката се користи следниот запис:

{{Космонаут
|име          = 
|слика         = 
|ширина        = 
|заглавие       = 
|тип          = 
|земја         = 
|статус        = 
|датум на раѓање    = 
|место на раѓање    = 
|датум на смртта    = 
|место на смртта    = 
|професија       = 
|сегашна професија   = 
|предишна професија  = 
|чин        = 
|време         = 
|избор         = 
|мисии         = 
|лого         = 
|датум на пензионирање = 
|потпис        = 
}}

Поврзано

[уреди извор]