Предлошка:Инфокутија Ѕвездено јато

Од Википедија — слободната енциклопедија
{{{name}}}
[[File:{{{image}}}|frameless]]
{{{caption}}}
Автор: {{{credit}}}
Податоци (епоха {{{epoch}}})
Соѕвездие{{{constellation}}}
Ректасцензија{{{ra}}}
Деклинација{{{dec}}}
Оддалеченост{{{dist_ly}}} ({{{dist_pc}}})
Привидна величина (V){{{appmag_v}}}
Привидни димензии (V){{{size_v}}}
Физички особености
Маса{{{mass_msol}}} M
Полупречник{{{radius_ly}}}
Старост{{{age}}}
Знаменитости{{{notes}}}
Други назнаки{{{names}}}
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Инфокутија наменета за статии за расеани ѕвездени јата.

{{Инфокутија Ѕвездено јато
| name =
| image =
| caption =
| credit =
| epoch = 
| constellation =
| ra = {{RA|00|00|00}}
| dec = {{DEC|±00|00|00}}
| dist_ly =
| dist_pc =
| appmag_v =
| size_v =
| mass_msol =
| age =
| notes =
| names =
}}