Предлошка:Интеррегионален 6903

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Интеррегионална линија 6903: Кичево - Длапкин Дол - Строгомишта - Зајас - Падалиште - Лакавица - Гостивар - Врановци - Жеровјане - Брвеница - Тетово - Ратае - Јегуновце фабрика - Јегуновце - Орашје - Радуша - Сулари - Сарај - Ѓорче Петров - Скопје Север - Железарница.[1]

Возниот ред е определен согласно Изводот на возниот ред објавен од страна на Македонски железници за периодот од 13 декември 2009 година до 11 декември 2010 година.

Референци[уреди извор]

  1. Извод од возен редМакедонски железници