Предлошка:Интервикикат

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Соодветни категории на другите проекти на Викимедија:
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{интервикикат}} со параметри за проектите кои треба да ги покаже:


Поставете го параметарот на „да“ ако категоријата на другиот проект го има истото име, во споротивно искористете го името на категоријата.