Предлошка:Избрана статија/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

Ставете ја оваа предлошка на статии кои се избрани на дното од нивната страница, пред категориите и меѓујазичните врски.

Оваа предлошка се прикажува мала бронзена ѕвезда во горниот десен агол од страницата, како и кутија со информации на дното. Сите страници со оваа предлошка се наоѓаат во Категорија:Избрани статии.

Ве молиме, не ја ставајте оваа предлошка на статии кои не се избрани.

Поврзано[уреди извор]