Предлошка:Знаменце

Од Википедија — слободната енциклопедија

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Употреба
{{знаменце|слика|size=незадолжително|border=незадолжително}}

Во предлошкава се внесува име на слика (податотека) и дава знаменце исто како оние што ги прави Предлошка:Знамеикона. За разлика од него, кој работи само со знамиња на земји и преку предлошките за податоци за земји, оваа предлошка прави знаменце од секоја слика (но секако, сликата треба да биде знаме).

Погоден е за ставање знаменца на општини, градови, села, организации и сл. бидејќи самите тие не се земји и немаат предлошки за податоци со кои би го повикале {{знамеикона}}.


Пример
{{знаменце|Flag of Čaška Municipality, North Macedonia.svg}}