Предлошка:ЕнцСела

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Панов, Митко (1998). Енциклопедија на селата во Република Македонија: географски, демографски, и аграрни обележја (I издание). Скопје: Патрија. стр. стр. ISBN 9989-862-00-1. 

Икона за документација Документација за предлошка

Примена

Се вмтенува во текстот (по наведениот факт), со бројот на страницата.

Пример
<ref name="ЕнцСела">{{ЕнцСела|1=238}}</ref>
(каде 238 во случајот е бројот на страницата)