Предлошка:Економијагод

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

  • {{економијагод|ДЕЦЕНИЈА|ГОДИНА|ПРЕТХОДНА ДЕЦЕНИЈА|СЛЕДНА ДЕЦЕНИЈА}}

Пример[уреди извор]

  • {{економијагод|200|9|1999|2010}}

За 2009 г.

  • првите три цифри (точна деценија) се во прва положба
  • последната цифра (година во деценијата) е во втора положба
  • последната година од претходната деценија е во трета положба
  • првата година од следната деценија е во четврта положба