Предлошка:ЕМ-тм

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

новос. турист.

Икона за документација Документација за предлошка

Оваа предлошка става белешка во списоци на населени места во Егејска Македонија, која укажува дека даденото место е туристичко место создадено во XX век.