Предлошка:Долгичка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

Предлошкава има два изборни параметра:

  • |specific=yes – предлошката ја прикажува фактичката големина на статијата во кБ немсто да прикаже „барем 100 кБ“:
  • |date=октомври 2021 – го обележува месецот (со збор, не бројка) и годината кога статијата била означена со предлошкава. Најлесна употреба: {{longish|{{subst:DATE}}}}