Предлошка:Добредојде0/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија

Употреба[уреди извор]

Оваа предлошка е слична на {{добредојде2}}, со тоа што го нема поднасловот „Ви благодариме за Вашите придонеси“. Се користи за корисници кои само ја имаат направено корисничката страница, а немаат други придонеси. За да ја поставите на разговорната страница на корисник, внесете {{subst:добредојде0}}. Незадолжителен параметар е вашето име: {{subst:добредојде0|Име}}