Предлошка:Добредојде0

Од Википедија — слободната енциклопедија

Добредојде! Nuvola apps kuickshow.png

Здраво, Добредојде0, и добредојде на Википедија! Се надеваме дека Ви се допадна местото и одлучивте да останете. Еве некои страници кои можат да Ви бидат од помош:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето и во тоа што сте википедијанец! Ве молам потпишувајте ги вашите пораки на страниците за разговор користејќи четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако ви треба помош, оставете порака на Селската чешма, слободно обратете ми се мене, или поставете го прашањето на оваа страница и ставете {{помош}} пред прашањето. Повторно, добредојде! --~~~~

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Овој шаблон е сличен на {{добредојде2}}, со тоа што го нема поднасловот „Ви благодариме за Вашите придонеси“. Се користи за корисници кои само ја имаат направено корисничката страница, а немаат други придонеси. За да го ставите на страницата за разговор на корисник, внесете {{subst:добредојде0}}. Незадолжителен параметар е вашето име: {{subst:добредојде0|Име}}