Прејди на содржината

Предлошка:Децимали

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{децимали|број|децимали (највеќе 12)}}

Примери[уреди извор]

Поврзано[уреди извор]