Шаблон:Детроит Пистонс-Состав

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Детроит Пистонс
Ц 0 САД Андре Драмонд Captain sports.svg
П 1 САД Реџи Џексон
Б 5 САД Лук Кенард
К 7 САД Стенли Џонсон
К/КЦ 8 САД Хенри Еленсон
Б 9 САД Ленгстон Галовеј
П 14 САД Иш Смит
Б 20 САД Двајт Бајкс
Б 22 САД Ејвери Бредли
КЦ/Ц 24 САД Ерик Морленд
К 25 САД Реџи Булок
КЦ 30 САД Џон Луер
К/КЦ 34 САД Тобајас Херис
КЦ 43 САД Ентони Толивер
Б 44 Доминиканска Република Луис Монтеро
Ц 51 Србија Бобан Марјановиќ
Главен Тренер: САД Стен Ван Ганди
Captain sports.svg - Капитен
Ц - Центар / КЦ - Крилен центар / К - Крило /
Б - Бек / П - Плејмејкер