Предлошка:ДСЗФ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ДСЗ факт[уреди извор]

ДСЗ Еден факт од статијата Википедија за која дадовте поголем придонес се најде во делот „Дали сте знаеле?“ на главната страница на [[ ]] [[]]. Одлична работа! --
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Додадете само {{subst:ДСЗФ|Именастатија}} на страницата за разговор на корисникот кој дал придонес во статијата од која е извлечен факт за рубриката Дали сте знаеле? на главната страница. Опционални параметри се денот и името на месецот во кој бил фактот изложен, {{subst:ДСЗФ|Именастатија|ден|именамесец}}.