Шаблон:ДРМЈ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

„“ — Дигитален речник на македонскиот јазик

Икона за документација Документација за предлошка

Става навод за поим во Дигиталниот речник на македонскиот јазик.

Пример
<ref>{{ДРМЈ|матеница}}</ref>

дава: [1]

Наводи

  1. „матеница“ — Дигитален речник на македонскиот јазик