Предлошка:Горнодолен индекс

Од Википедија — слободната енциклопедија

{{{1}}}{{{2}}}

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{sup sub | горен индекс | долен индекс}}

За да добиете: D2g

Користете: D{{sup sub|2|g}}

Поврзано[уреди извор]

{{±}}