Предлошка:Година на раѓање и возраст

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Кратенки:
Предлошка:ГРИВ

Употреба[уреди извор]

Непознат месец[уреди извор]

Пример: Лице родено во 1956 г., но месецот е непознат.

{{Година на раѓање и возраст|1956}}

дава:

1956 (воз. 66–67 г.)

Познат месец[уреди извор]

Пример: Лице родено во 1956 г., месецот е познат.

{{Година на раѓање и возраст|1956|6}}

дава:

јуни 1956 (воз. 67 г.)

Поврзано[уреди извор]