Предлошка:Г

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

[[]] г.

Икона за документација Документација за предлошка

Шаблонов е наменет за ставање на кратенката „г.“ по извесна година, избегнувајќи го непожелниот прелом во нов ред.