Прејди на содржината

Предлошка:Википедија:Визија и мисија/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија

Информативна кутија за визијата на Фондацијата Викимедија и мисијата на Викимедија на македонски јазик. Видете каде е искористен.