Прејди на содржината

Предлошка:Викиатлас

Од Википедија — слободната енциклопедија

Викиатлас на Викимедииниот атлас

Икона за документација Документација за предлошка

Предлошкава се применува на следниот начин.

{{викиатлас|Europe|Европа}}

Средниот параметар мора да остане на англиски, бидејќи атласот е исклучиво на англиски јазик. Третиот е македонскиот збор што сакате да стои на врската.