Предлошка:ВикиПроект УГД 2013

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
лого на УГД Оваа статија е дел од ВикиПроектот УГД 2013, кој има за цел да ги координира активностите на студентите од УГД во создавањето и одржувањето на содржини на Википедија. Ако сакате да земете учество во проектот, може да ја уредите оваа статија, или да прочитате нешто повеќе на страницата на проектот, каде што меѓу другото може да се приклучите на проектниот тим и/или да дадете свој придонес на страницата за разговор.