Предлошка:ВикиПроект Перу

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Peru Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Перу, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Перу. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектниот тим.

Упатство[уреди извор]

Ставете ја оваа предлошка на страницата за разговор на сите статии кои се под доменот на ВикиПроект Перу. За да ја додадете предлошката, користете {{ВПП}} или {{ВикиПроект Перу}}.