Предлошка:ВикиПроект Монголија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Mongolia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Монголија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Монголија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектниот тим.

Упатство[уреди извор]

Ставете ја оваа предлошка на страницата за разговор на сите шаховски статии кои се под доменот на ВикиПроект Монголија. За да ја додадете предлошката, користете {{ВикиПроект Монголија}} или {{ВПМОН}}.