Предлошка:ВикиПроект МИКРОСАМ 2012-13

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
лого на МИКРОСАМ Оваа статија е дел од ВикиПроектот МИКРОСАМ 2012-13, кој има за цел да ги координира активностите на студентите од Микросам Академијата во создавањето и одржувањето на содржини на Википедија. Ако сакате да земете учество во проектот, може да ја уредите оваа статија, или да прочитате нешто повеќе на страницата на проектот, каде што меѓу другото може да се приклучите на проектниот тим и/или да дадете свој придонес на страницата за разговор.