Предлошка:ВикиПроект Лингвистика статија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Disciplini na gramatikata.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Лингвистика, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за лингвистиката. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектниот тим.

Упатство[уреди извор]

Ставете го овој шаблон на страницата за разговор на сите лингвистички статии кои се под доменот на ВикиПроект лингвистика. За да го додадете шаблонот, користете {{ВикиПроект Лингвистика статија}}.