Прејди на содржината

Предлошка:Велосипедизам на ЛОИ 2016-распоред

Од Википедија — слободната енциклопедија

За употреба на статијата Велосипедизам на Летните олимписки игри 2016

К Квалификации ¼ Четвртфинале ½ Полуфинале Ф Финале
BMX, планински велосипедизам и друмски велосипедизам[1]
Настан↓/Датум → Саб 6 Нед 7 Сре 10 Сре 17 Чет 18 Пет 19 Саб 20 Нед 21
BMX за мажи К ¼ ½ Ф
BMX за жени К ½ Ф
Планински велосипедизам
Крос-кантри за мажи Ф
Крос-кантри за жени Ф
Друмски велосипедизам
Друмска трка за мажи Ф
Хронометар за мажи Ф
Друмска трка за жени Ф
Хронометар за жени Ф
Велодромски велосипедизам[1]
Датум → Чет 11 Пет 12 Саб 13 Нед 14 Пон 15 Вто 16
Настан ↓ П П У П У П П У П
Кеирин за мажи К ½ Ф
Омниум за мажи СР ИП ЕР ТТ ФЛ ПР
Спринт за мажи К ¼ ½ Ф
Екипна потера за мажи К ½ Ф
Екипен спринт за мажи К ½ Ф
Кеирин за жени К ½ Ф
Омниум за жени СР ИП ЕР ТТ ФЛ ПР
Спринт за жени К ¼ ½ Ф
Екипна потера за жени К ½ Ф
Екипен спринт за жени К ½ Ф
У = Утрински термин, П = Попладневен термин
ФЛ = трка на време, ПР = бодовна трка, ЕР = елиминациска трка, ИП = индивидуална потера, СР = скреч трка, ТТ = хронометар

Наводи

  1. 1,0 1,1 „Rio 2016: Ticket Guide – Search for Sessions“. Rio 2016. Посетено на 5 април 2015.