Предлошка:ВТ-ЭСБЕ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ВТ-ЭСБЕ“. Енциклопедиски речник „Брокхаус и Ефрон“ : во 86 тома (82 тома и 4 доп.). Санкт Петербург. 1890–1907.