Предлошка:Бирократ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пример ([[::User talk:Пример|разговор]]⧼dot-separator⧽[[::Special:Contributions/Пример|придонеси]]⧼dot-separator⧽права⧼dot-separator⧽преименувања)

Икона за документација Документација за предлошка

This is a user link template for use internally on Wikipedia.

Usage

The username can be defined via a named or an unnamed parameter, i.e.

  • {{Бирократ|User=USERNAME}} or
  • {{Бирократ|USERNAME}}

Примери

  • {{Бирократ|Петре Клукајдрвецот}}[[::User:Петре Клукајдрвецот|Петре Клукајдрвецот]] ([[::User talk:Петре Клукајдрвецот|разговор]]⧼dot-separator⧽[[::Special:Contributions/Петре Клукајдрвецот|придонеси]]⧼dot-separator⧽права⧼dot-separator⧽преименувања)

In cases of usernames which contain = sign, the former syntax should be used, e.g.

  • {{Бирократ|User=Кољо=цар}}[[::User:Кољо=цар|Кољо=цар]] ([[::User talk:Кољо=цар|разговор]]⧼dot-separator⧽[[::Special:Contributions/Кољо=цар|придонеси]]⧼dot-separator⧽права⧼dot-separator⧽преименувања)

Параметри

  • User is a required parameter, e.g. |User=Петре Клукајдрвецот


Други шаблони со информации за корисник[уреди извор]

Овие шаблони даваат врски до информации за некој корисник; слични се на потписите, но имаат повеќе информации.