Предлошка:Арх-дис/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

{{Арх-дис|тема= |решение= |дискусија= }}

  • тема: тема на дискусијата, без наводници, точки или било какво форматирање;
  • решение: решение од дискусијата, без форматирање, најчесто само еден збор;
  • дискусија: целата дискусија оди тука; чиста копија, без никакви измени.

Пример[уреди извор]

Код

{{Арх-дис|тема= бришење на некоја статија|решение= бриши|дискусија= Јас мислам дека треба да се избрише статијава, затоа што нема содржина. —Корисник 1, ~~~~~ :Дефинитивно. —Корисник 2, ~~~~~ ::Бриши, бриши. —Корисник 3, ~~~~~}}

Резултат