Предлошка:Албанија на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Албанија на Олимписките игри

Знаме на Албанија
МОК-код  ALB
НОК Национален олимписки комитет на Албанија
официјално мрежно место (албански)
Олимписка историја
Летни олимпијади
1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 • 1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012 • 2016 • 2020
Зимски олимпијади
2006