Предлошка:Административна поделба на Кина

Од Википедија — слободната енциклопедија

Наводи

  1. Administrative divisions of the People's Republic of China (中华人民共和国行政区划; Zhōnghuá Rénmín Gònghéguó xíngzhèng qūhuà), 15 June 2005, Посетено на 5 June 2010
  2. Chapter II : Relationship between the Central Authorities and the Hong Kong Special Administrative Region, Article 12, Посетено на 5 June 2010
  3. Chapter II Relationship between the Central Authorities and the Macao Special Administrative Region, Article 12, Посетено на 5 June 2010
Икона за документација Документација за предлошка[создај]