Предлошка:Автотаксономија/Тртничари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Наттаксони
Класа: Птици [Таксономија; уреди]
(нерангирано): Тртничари [Таксономија; уреди]
Подгрупи (↻ поднови)
Наведи ги сите 0 непосредни поттаксони

Википедија сè уште нема статија за таксонот Тртничари. Можете да помогнете со тоа што ќе ја создадете. Страницата што моментално ја гледате содржи податоци за таксономијата на „Тртничари“.


Не ви е јасно зошто сте тука? Започнете со таксономијата на Википедија.

Матичен таксон: Нови птици (Таксономијауреди)
Ранг: unranked (се прикажува како (нерангирано))
Врска: Тртничари (води кон Тртничари)
Изумрен? не.
Секогаш да се прикажува? не.
Таксономски наводи: http://paleodb.org/cgi-bin/bridge.pl
Наводи за матичниот таксон:
Овие податоци се создадени со Шаблон:Taxonomy key (уреди разговор врски историја)

Содржината на категоријата е застарена? Стиснете тука за да ја подновите.