Предлошка:Автотаксономија/Клукајдрвци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Наттаксони
Класа: Птици [Таксономија; уреди]
Семејство: Клукајдрвци [Таксономија; уреди]
Подгрупи (↻ поднови)
Наведи ги сите 0 непосредни поттаксони

Википедија сè уште нема статија за таксонот Клукајдрвци. Можете да помогнете со тоа што ќе ја создадете. Страницата што моментално ја гледате содржи податоци за таксономијата на „Клукајдрвци“.


Не ви е јасно зошто сте тука? Започнете со таксономијата на Википедија.

Матичен таксон: Клукајдрвести (Таксономијауреди)
Ранг: familia (се прикажува како Семејство)
Врска: Клукајдрвци (води кон Клукајдрвци)
Изумрен? не.
Секогаш да се прикажува? да (важен ранг)
Таксономски наводи:
Наводи за матичниот таксон: http://www.naturhistoriska.com/download/18.9ff3752132fdaeccb6800037316/1335164422875/Ericson+Gondwana+JBI+2012.pdf
Овие податоци се создадени со Шаблон:Taxonomy key (уреди разговор врски историја)

Содржината на категоријата е застарена? Стиснете тука за да ја подновите.