Предлошка:Јд-Грб-Германија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Грб на Германија
Оваа слика прикажува грб од Корпорацијата по јавно право на Германија. Според § 5 Рез. 1 од Законот за авторски права на Германија, официјални дела како грбови се во јавна сопственост (видете тука).

Белешка: Употребата на грбови подлежи на правни ограничувања, независно од авторскиот статус на прикажаното.