Предлошка:Јас/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Предлошка за групирање на лиценци при подигање на слики кои се Ваше дело. Оваа предлошка може да прима и до шест лиценци одеднаш. Предвиден е автоматски да се вметнува, преку менито за бирање лиценца кога подигате слика. Пример за користење: {{јас|ГЛСД|cc-by-sa-3.0}} дава:

Јас, правоносецот на ова дело, овде го издавам под следнава лиценца:
Можете да ја изберете лиценцата по Ваша желба.