Предлошка:Ѕвезда-боја/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Предлошкава дава бои кога се наведуваат ѕвезди, согласно нивните спектрални класи. Исходот се дава во стилот CSS.

Пример[уреди извор]

{{ѕвезда-боја|WN}} дава #8a9fff

Параметри[уреди извор]

Параметар Боја
WC
WN
O
B
A
F
G
K
M
S
C
L
T
Y
D
NS
BH