Прва македонска кошаркарска лига 1994/95 - Разигрување

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Разигрувањето 1995 била конечната фаза на Првата македонска кошаркарска лига 1994/95. Разигрувањето го освоил Годел Работнички и така станал првак на сезоната.

Финале[уреди | уреди извор]

Годел Работнички против Деликатес[уреди | уреди извор]

мај
1995
[1] Годел Работнички 63, Деликатес 53    Спортска сала Градски Парк, Скопје
Годел Работнички води во серијата, 1-0
мај
1995
[1] Деликатес 77, Годел Работнички 69    Училишна сала Љупчо Сантов, Кочани
Гледачи: 600
Судии: Зоран Златевски, Блаже Поповски
МТВ
Четвртини: 37-27, 40-42
Пое: Г. Димитријевиќ 25 Пое: М. Ивановиќ 22
Израмнета серијата, 1-1
мај
1995
19:45
Годел Работнички vs. Деликатес    Спортска сала Градски Парк, Скопје
мај
1995
Деликатес vs. Годел Работнички    Училишна сала Љупчо Сантов, Кочани
Израмнета серијата, 2-2
мај
1995
Годел Работнички vs. Деликатес    Спортска сала Градски Парк, Скопје
Годел Работнички ја освоил серијата, 3-2

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 МТВ (22 март 2020). „KOCANI DELIKATES - GODEL RABOTNICKI“. канал Stari Natprevari на Youtube. Посетено на 6 април 2020.