По тебе (албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
По тебе

По тебе е албум на македонскиот пејач Тоше Проески. Албумот е издаден на македонски и српски јазик.

Македонски албум[уреди | уреди извор]

Композиции[уреди | уреди извор]

1. По тебе
2. Zao mi je
3. Рани на усните
4. Слушаш ли
5. Малечка
6. Громови на душа
7. Лошо ти стои
8. Кој ли ти гризе образи
9. Полско цвеќе
10. Нај, нај
11. За овој свет
  • Single
12. Lagala nas mala
13. This world
14. Krajnje vrijeme
  • Издавач:
"Award Entertainment" Македонија

Српски албум[уреди | уреди извор]

Композиции[уреди | уреди извор]

1. Pratim te
2. Zao mi je
3. Rane na usnama
4. Cuješ li
5. Mala
6. Jedina
7. Lose ti stoji
8. Ko ti to grize obraze
9. Poljsko cvijeće
10. Naj, naj
11. Za ovoj svet
  • Single
12. Lagala nas mala
13. This World
14. Krajnije vreme