Поџо ди Сан Ремо

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Поџио ди Сан Ремо)
Прејди на: содржини, барај

Поџио ди Сан Ремо е рид во Италија, во близина на Сан Ремо. Користен е во велосипедската трка Милано-Сан Ремо и често е местото на одлучувачките напади за победа.