Поџо ди Санремо

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Поџио ди Сан Ремо)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Поџио ди Санремо е рид во Италија, во близина на Санремо. Користен е во велосипедската трка Милано-Санремо и често е местото на одлучувачките напади за победа.