Портрет на Џакомо Дорија (Тицијан)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Портрет на Џакомо Дорија
Творец Тицијан
Година 1533-1535
Место Ешмолов музеј

Портрет на Џакомо Дорија - портрет на Џакомо Дорија од Тицијан, насликан во 1533-1535 година и сега е во Ешмоловиот музеј.