Портал:Класична музика/Цитати

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

„Сета добра музика е веќе искомпонирана од луѓе со перики и такви работи.“Френк Запа

„Јас сум револуционер, парите ништо не ми значат.“Фредерик Шопен