Портал:Економија/Избрана слика

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
5000-denari.jpg
Аверс на банкнотата од 5000 денари. Бронзена фигура на Менада (VI пр.н.е), Тетово; на левата страна бронзена евхаристична гулабица (XIII век), Охридско.