Портал:Јазик/Што можеш да направиш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
  • Доколку се одлучите да напишете некоја статија во врска со некој јазик, во случај да сметате дека истата не е потполна, ставете ја предлошката {{Јазик-никулец}} или соодветен на јазикот предлошка за никулец. Доколку постои предлошка поврзана со темата што ја пишувате, искористете ја неа.
  • Придружете се на тимот на вкипедијанци кои уредуваат статии на оваа тема.
  • Ставете инфокутија на својата корисничка страница, со која ќе кажете дека сте дел од проектниот тим.
  • Предложете идеи и нови проекти за развојот на Порталот:Јазици и на ВикиПроектот:Јазици.