Полноќно сонце (краток филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Полноќно сонце“
РежисерЉупчо Билбиловски
СценаристЉупчо Билбиловски
Главни улогиСабина Ајрула
Салаетин Билал
Мето Јовановски
Премиера1982
ДржаваМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

„Полноќно сонце“ - македонски краток филм од 1982 година. Го режирал Љупчо Билбиловски кој го напишал и сценариото.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец Улога
Сабина Ајрула
Салаетин Билал
Мето Јовановски

Надворешни врски[уреди | уреди извор]