Пожари над Тетово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пожари над Тетово
Пожари над Тетово.jpeg
Корицата на книгата
АвторРишард Билски
Изработувач на
корицата
Гордана Војнеска, Методија Николовски
Земја Македонија
Јазикмакедонски
СеријалВојна и политика
Предмет(и)Воен конфликт во Македонија, 2001
ИздавачКултура
Издадена
2003
Страници230
ISBN9989-32-313-5

Пожари над Тетово — книга на полскиот новинар и фоторепортер Ришард Билски во која е претставен збир од репортажи на авторот во периодот од 15 март 2001 година до 6 август 2002 година, објавувани во полскиот дневен весник Жечпосполита, а со содржина поврзана со воениот конфликт од 2001.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]