Подградска тврдина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај


Подградска тврдина
Kalaja e Pogradecit
Општи податоци
Град Подградец
Земја Албанија


Подградска тврдина (албански:Kalaja e Pogradecit)) е тврдина која се наоѓа во Подградец, денешна Албанија. Се наоѓа на надморска висина од 205 метри, над Охридското Езеро.