Податотека:Zilda Arns.jpeg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(720 × 897 пиксели, големина: 55 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

40338 Brasília - A coordenadora da Pastoral da Criança, Zilda Arns, fala na Comissão de Seguridade Social e Família, da Câmara dos Deputados. (foto:Wilson Dias)

Датум
Извор Agência Brasil
Автор Wilson Dias/ABr
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Оваа фотографија е дело на Агенцијата Бразил, јавна бразилска новинска агенција.
Нивната страница вели: „O conteúdo deste site é publicado sob a licença Creative Commons Atribuição 3.0 Brasil
(Содржината на оваа страница е објавена под лиценцата Creative Commons Наведи извор 3.0 Бразил)
За подигачот: Морате да наведете врска (URL) кон оригиналната податотека и информации за авторот, ако се достапни.

العربية | български | čeština | Deutsch | Zazaki | English | español | فارسی | suomi | français | galego | italiano | 日本語 | 한국어 | Kurdî | lietuvių | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | русский | sicilianu | slovenčina | slovenščina | svenska | Türkçe | українська | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 3.0 Бразил.
Flag of Brazil.svg
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:13, 19 ноември 2007Минијатура на верзијата од 19:13, 19 ноември 2007720 × 897 (55 КБ)Chico{{Information |Description=40338 Brasília - A coordenadora da Pastoral da Criança, Zilda Arns, fala na Comissão de Seguridade Social e Família, da Câmara dos Deputados. (foto:Wilson Dias) |Source=[http://img.radiobras.gov.br/Aberto/index.php/Imagens.

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: