Податотека:Yannick Dauby - Bats echolocation (CC by).ogg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Yannick_Dauby_-_Bats_echolocation_(CC_by).ogg(Ogg Vorbis звучна податотека, времетраење 55 с, 214 Кб/с)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Title : Bats echolocation
Author : Yannick Dauby
Source : http://soundtransit.nl/search/artistinfo.php?id=4
Description : Bats noises

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.5 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна09:25, 26 август 2006
55 с (1,42 МБ)ComputerHotline
21:16, 25 август 2006
57 с (830 КБ)ComputerHotline'''Title :''' Bats echolocation<br> '''Author :''' Yannick Dauby<br> '''Source :''' http://soundtransit.nl/search/artistinfo.php?id=4<br> '''Description :''' Bats noises Category:Vespertilionidae Category:Animal sounds

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци